Przejdź do głównej treści

Jednym w walorów Uniwersytetu jest fakt, iż mieści się on w Krakowie – dawnej stolicy  i siedzibie królów Polski, obecnie zaś niepodważalnym centrum kultury i turystyki w Europie. Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Turyści przyjeżdzają tu, by podziwiać jego zachwycającą architekturę, artystyczną atmosferę, oraz by uczestniczyć w wielu festiwalach tu organizowanych. Do jednego z największych należy Festiwal Kultury Żydowskiej. Kraków jest spadkobiercą kultury Żydów Polskich i przed II wojną Światową był jednym z głównych żydowskich ośrodków intelektualnych w Europie. W Krakowie też Steven Spielberg kręcił „Listę Schindlera".

Studenci chwalą sobie natomist spokojną aurę Krakowa. Miasto słynie z licznych kafejek i urokliwych zaułków, gdzie popijając kawę z przyjemnością można delektować się urokami europejskiego stylu życia. Ci, którym zależy na praktykach w międzynarodowych korporacjach ciesza się z faktu, że Kraków jest jednym z największych centrów outsoursingowych naświecie.

Tak jak przez wszystkie wieki swojej historii, tak i obecnie w Krakowie tradycja łączy się z nowoczesnością. Wiele osób, które planują tu odbyć zaledwie kilkudniową wizytę, osiedla się w Krakowie na stałe, zakochując się w mieście i przyczyniając się do kontynuowania jego odwiecznej tradycji wielokulturowego ośrodka, w którym spotykają się odmienne idee i pokojowo współistnieją różne style życia. Wszystko to czyni Kraków prawdziwie światowym miastem.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tu nas znajdziesz